שמונה אייטמים ירוקים לחודש ספטמבר 2021

סוגרות את חודש ספטמבר העמוס עם כמה ידיעות ירוקות מעניינות:

  • הזמרת בילי אייליש, שידועה גם כאקטיביסטית טבעונית, משיקה החודש שיתוף פעולה ראשון עם חברת NIKE עם שני דגמים מיוחדים של נעלי אייר. שני הדגמים יהיו טבעוניים לחלוטין ועשויים מכ-20% חומרים ממוחזרים. אחד מהדגמים יהיה בצבע הירוק שעד לאחרונה היה מזוהה כצבע השיער של אייליש. על הדרך נזכיר שמוקדם יותר החודש התקיים גם טקס המט גאלה בניו יורק, שאליו לבשה אייליש שמלה של אוסקר דה-לה רנטה תמורת הבטחה של בית האופנה שיפסיק להשתמש בפרווה.
  • אגב המט גאלה – השנה זו הייתה השנה הראשונה של אחד מאירועי האופנה והתרבות הכי נוצצים בעולם שבה האוכל שהוגש במהלך האירוע היה טבעוני לחלוטין. על התפריט היו אחראים לא פחות מ-10 שפים, שכל אחד מהם יצר מנה מיוחדת, המבוססת על חומרי גלם ברי-קיימא מהצומח.
  • קיילי ג’אנר הכריזה לאחרונה כי בקרוב מותג הקוסמטיקה שלה יכלול גם מוצרי טיפוח המיועדים לתינוקות. הליין החדש, אשר זכה לשם הלא מאוד יצירתי Kylie Baby, יהיה טבעוני לחלוטין והיפואלרגני. 
  • בסוף החודש, נחתם בקליפורניה חוק  ההגנה על עובדי תעשיית הבגדים, שיכנס לספר החוקים של המדינה. המשמעות היא שיותר מ-45 אלף מעובדי תעשיית הביגוד במדינה יקבלו לפחות שכר מינימום עבור העבודה שלהם. נכון להיום, חלק נכבד עובדי התעשייה הזו, רובן נשים שאינן לבנות, מדווחות על שיעור השתכרות של פחות מ-3 דולרים לשעה. משמעות הדבר היא שהנשים הללו בקרוב ישתכרו פי 4-5 מהשכר הרגיל שלהן, שכן כיום שכר המינימום בארצות הברית הוא 14 דולרים לשעה.
  • האקטיביסטית הצעירה גרטה תונברג זוכה לביקורת חריפה על הופעתה בגיליון מגזין Vogue הסקנדינבי כשהיא לבושה בסוודר עשוי צמר אמיתי. בעוד שטונברג בראיון שנתנה למגזין ניסתה לקדם אג’נדה של קיימות וטבעונות, היא הואשמה בצביעות כטבעונית שלובשת פריט לבוש שעשוי מצמר.
  • בית האופנה הסקנדינבי GANNI ואחד מאתרי מכירות היד שנייה הפופולריים באירופה, Vestiaire Collective, הכריזו לאחרונה על שיתוף פעולה. במסגרת השת”פ, משפיעניות רשת מתחום האופנה ילמדו את העוקבים שלהן איך אפשר להפוך את המלתחה שלהן ליותר ידידותית לסביבה, למשל באמצעות שילוב בין פריטי אופנה חדשים לפריטי יד שנייה.
  • תאגיד האופנה Kering הודיע כי החל מעונת סתיו 2022 כל הקולקציות של בתי האופנה בחסותו (כמו גוצ’י, אלכסנדר מקווין, סאן לורן ועוד) לא יעשו שימוש בפרווה. בעוד שמספר בתי אופנה תחת התאגיד לא משתמשים בפרווה בקולקציות שלהם כבר מספר שנים, עונת סתיו 2022 תהיה העונה הראשונה של סאן לורן ללא שימוש בפרווה.
  • דו”ח חדש מצביע על כך שמרבית חברות האופנה הגדולות שמתיימרות לעשות צעדים כדי להפוך להיות יותר מקיימות – בעצם משקרות, כלומר, עושות גרינוושינג. הדו”ח, המכונה The Great Greenwashing Machine, הוא הראשון בסדרה של דו”חות שמתייחסים להבטחות השקריות של תעשיית האופנה כיום. 

נהנית מהכתבה? מוזמנת לשתף >>

Share on email
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on twitter
Share on facebook