סיכום שנת 2020: שנה של צמיחה בקהילת האקובייבס של אקוטון

עשר נשים מקהילת אקוטון

עם זאת, כשניסיתי לסכם את השנה הזו עבורי ועבור אקוטון, המחשבות קצת התבלבלו והמילים לא זרמו כמו שקיוויתי. אולי כי מבחינתי העשייה של אקוטון עדיין לא באמת התחילה לממש אפילו במעט את התוכניות הגדולות והשאיפות שיצרתי עבורה במוחי. אולי כי קרו כל-כך הרבה דברים השנה, אבל בעצם לא ממש קרה כלום. בסופו של דבר, אחרי עוד קצת מחשבות ותהיות עם עצמי, הבנתי שהדבר הכי חשוב שאני לוקחת איתי לשנה הבאה זה אתכן – קהילת הנשים המטורפת שצמחה פה בשנה האחרונה. אני כמובן ממש לא לוקחת אחריות על העשייה שלכן, אבל כן שמחה שיש כל-כך הרבה נשים נהדרות שמלוות אותי במסע הזה.

זו הסיבה שקודם כל, ולפני הכל, היה לי חשוב לשמוע מהן איך עברה עליהן שנת 2020. לשמחתי, עשר נשים מקהילת הנשים הזו הרימו את הכפפה והתעמתו עם השנה הזו – הטוב, הרע ומה שבניהם. אלו הן התשובות שלהן:

אגב, לחיצה על כל אחד מהאימג’ים יוביל אתכן לפרופיל האינסטגרם של המסכמת…

מה אפשר ללמוד מסיכומי השנה של נשות הקהילה?

אחרי שקיבלתי לידיי את סיכומי השנה של עשר הנשים הנפלאות הללו, התחלתי לשים לב לכמה מכנים משותפים ביניהן. תקראו לזה איך שתקראו (צירוף מקרים, גורל, מחשבות אנושיות וכדומה), אבל חשבתי שכדאי לשים זרקור על שלושה דברים מרכזיים:

  1.  מחצית מהנשים שלהלן ניצלו את השנה כדי להתחיל בפרוייקט עסקי חדש ואף להקים עסק משל עצמן. שנת 2020 אולי לא הייתה השנה הכי טובה להתחיל בה עסק עצמאי, אבל מי יכולה הייתה לנחש את זה בתחילת השנה כשעוד היינו קלולסיות לגבי החיים ו”קורונה” הייתה רק שם של בירה? מבחינתי, יש משהו מדהים בכך שיותר ויותר נשים מאפשרות לעצמן לצאת לעצמאות במישור העסקי כדי לעשות את מה שהן אוהבות ושיש להן תשוקה אליו. אני מקווה שבשנת 2021 נראה יותר נשים שמאפשרות לעצמן לעשות את זה, ושנצליח לעזור זו לזו להגיע להצלחה ומימוש עצמי.
  2. כמעט כל עשר הנשים הצביעו על עצמן כגורם המעכב בצמיחה שלהן.  אמונות מגבילות, פרפקציוניזם, ניהול לקוי של הזמן וחוסר ביטחון – הם רק חלק מהדברים שתוארו ואני בטוחה שרבות מהקוראות כאן יכולות להתחבר. אני מקווה שננצל את 2021 כדי להפסיק להאשים את עצמנו בדברים שלא בשליטתנו, שנלמד לשחרר ולאהוב את עצמנו ללא תנאי.
  3. במקביל לסעיף הקודם, נראה שכמעט כולנו ניצלנו את הזמן הפנוי השנה כדי ללמוד, להתפתח ולהתחבר לעשייה שעושה לנו טוב. זה בא לידי ביטוי בתחביבים חדשים, קריאה, ספורט, השתתפות בוובינרים וכדומה. אני מקווה שגם בשנת 2021 נצליח להמשיך להיות אקטיביות, להשתתף בפעילויות שמפתחות אותנו מבחינה אישית ומקצועית וגם למצוא את הזמן לעשות דברים שהם נטו פאן.

ועוד דבר אחד אחרון לשנה...

בראשון לינואר, 2020, עלה הפוסט הראשון לפרופיל האינסטגרם של אקוטון. זה היה פוסט די גנרי על שנה חדשה, כשלאף אחת מאיתנו לא היה מושג לגבי איך השנה הזו הולכת להיראות. אני עדיין זוכרת את ההתרגשות והפרפרים בבטן שליוו אותי באותם רגעים, והחשש שאנשים לא ממש יבינו למה אנחנו צריכות בישראל של שנת 2020 מגזין אופנה שמוקדש כולו לקיימות ואידיאולוגיה. זה לא שאי פעם החשש נעלם, אבל 365 ימים מאוחר יותר אני מרגישה טיפה יותר בנוח עם הקהילה המדהימה שהתחילה להיבנות כאן.

אם אתן מרגישות מחוברות לעשייה שלי ושל אקוטון, אשמח שבשנה הקרובה תקחו חלק יותר פעיל בעשייה. בין אם בלהציע תכנים ורעיונות על דברים שמעניינים אתכן לראות כאן, ובין אם בצורה של כתיבת תוכן, צילום חומרים ויזואליים או שיתופי פעולה נוספים. 

אוהבת אתכן יותר משאי פעם תוכלו לדעת, שיר

נהנית מהכתבה? מוזמנת לשתף >>

Share on email
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on twitter
Share on facebook