הפקת אופנה מרהיבה בהשראת זיהום הפלסטיק בים

הפקת האופנה הנהדרת שלפניכן נוצרה כתמרור אזהרה מזיהום האוקיאנוסים ותרבות הצריכה הבזבזנית בה אנחנו חיות כיום. 

על פי מחקר שנערך לאחרונה על ידי קרן חיות הבר העולמית (World Wildlife Fund), חופי תל אביב הם במקום השלישי בזיהום הפלסטיק מבין 22 מדינות הים התיכון. לפי עמותת “צלול”, ישראל היא הצרכנית השנייה בגודלה של כלי פלסטיק חד פעמיים בעולם, עם שימוש מוערך של כ-4.5 מיליארד צלחות וכלים חד פעמיים מידי שנה. 

יוזמות ההפקה, מספרות כי היא צולמה בעקבות המצב הקריטי בארץ בשל השימוש הרב במוצרים חד פעמיים רבים והשלכתם בצורה כזו שהם עפים לחופי הים וגורמים לזיהומם. “רצינו להעביר את המסר שהפלסטיק נוכח בחיינו בתחומים רבים מבלי שאנו מודעים לכך”, מתארת המאפרת פאולה פיי, מיוזמות הפקה האופנה. “מעבר לזיהום האסתטי, חלקיקיו נמצאים במזון, במים ובאוויר שאנו מכניסים לגופנו, אפילו מגיעים לשלייה ממנה ניזון העובר”.

צוות הפקת האופנה כולו הורכב מאנשים הדואגים לטבע, ולכן בחרו להרים פרויקט אופנה שמטרתו לעורר מודעות ואחריות אישית. “חשוב לנו לחשוף את הפרויקט לכמה שיותר אנשים כדי ליצור שינוי”, הן מסבירות. כך למשל, הדוגמנית המככבת בהפקה היא שרונה שניידר, פעילה סביבתית בינלאומית ומייסדת תנועת Tuesdays for Trash העולמית, המגייסת אנשים ברחבי העולם לקחת את העניינים לידיים שלהם ולהילחם למען בית נקי יותר על הפלנטה שלנו. מאז שעברה מארצות הברית לתל אביב, הקימה הרימה שרונה מספר אירועי ניקוי חופים באזור תל אביב. לפי שרונה, פיסות האשפה הנפוצות ביותר שנמצאות בחופי בתל אביב הן בדלי סיגריות, קשיות וכלים חד פעמיים אחרים, פחיות ושקיות פלסטיק. 

קרדיטים:

צילום: קסניה פוליאק (poliak_photography@)
סטיילינג: ליליה קיבריק (dr__stylist@)
איפור: פאולה פיי (paulafaymakeupartist@)
דוגמנית: שרונה שניידר (sharonashnayder@)
בגדים:  @atelier_mamali, @margalitruti
בגדי ים: @kahikoswimwear
תכשיטים: @taltalales
תיקים: @remeant_textile

נהנית מהכתבה? מוזמנת לשתף >>

Share on email
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on twitter
Share on facebook