הצצה לארון של: אור בן-עמי

אור בן עמי - Better be Second

אור בן עמי - Better be Second

בלוגרית אופנה, מעבירה סיורי יד שנייה והרצאות בתל אביב

תמיד אהבתי לפשפש בחנויות יד-שניה ולמצוא אוצרות. יש לי פריטים שנמצאים בארון שלי מעל ל-10 שנים כי בסגנון שלהם הם על-זמניים, משתלבים באאוטפיטים וסגנונות שונים, ייחודיים ובעיקר נוחים! לקנות יד שניה מבחינתי זה הרבה יותר מרגש מלקנות ברשת אופנה, כי הבחירה היא חופשית ואמיתית. אין תכתיבים אופנתיים או סגנונות מוגבלים, אלא שפע אמיתי שמאפשר לעוף עם הדימיון ולהעיז להתלבש באופן יצירתי וגם אותנטי.

מצרפת לכן הצצה לשני אאוטפיטים שמורכבים מאך ורק ממפריטי יד שנייה האהובים עליי, שנקנו בחנויות יד שנייה אהובות ברחבי הארץ.

לוק ראשון

החולצה שבאאוטפיט הזה היא של דורצ’יק, בן הזוג שלי, שלקחתי מהארון בחדר הילדות שלו בקיבוץ. מצוייר עליה טרקטור ג’ון דיר, אחד הסמלים שמזכירים לו ולעוד קיבוצניקים כמוהו את העבודות בגד”ש (גידולי שדה). אני אמנם גדלתי ביישוב ליד, אבל הילדות שלנו הייתה כל-כך שונה. בזמן שהוא עבד במטע בננות ושיחק כדורעף, אני עבדתי בבית קפה קטן מול הבית והייתי בצופים. מפה לשם דרכינו הצטלבו דווקא בעיר הגדולה, ולמרות שגדלנו במקומות די שונים, יש בינינו יותר דמיון מזה שיכולתי לדמיין. החולצה הזו היא התזכורת לשוני בנינו.

החצאית הזו היא ציון דרך בשבילי למעבר מקיבעון מחשבתי לגמישות אופנתית. כשראיתי אותה בצ’לסי, היא קצת קראה לי למדוד אותה, למרות שמעולם לא לבשתי טול לפני כן (אלא אם היה מדובר בפורים). כל העובדות האובייקטיביות גרמו לי לחשוב שהיא לא תתאים לי, בכל זאת – אני 1.58 מטר. למרות הכל, אזרתי אומץ וניסיתי. והפלא ופלא – אהבתי מאוד את מה שראיתי במראה! זהו, נפרץ הסחר וחוקי הסטיילינג נשברו. מאז אותה חוויה חיובית, אני לא מונעת מעצמי להסתכל ולמדוד שום בגד, גם את ההזוי ביותר שעפ”י חוקים מסויימים אמור לא להתאים לי. אני חוגגת את החופש האמיתי שבבחירות הקטנות.

לוק שני

החולצה מהלוק השני נרכשה בחנות “החממה” בקיבוץ כברי. החנות היא בעצם בוטיק אינטימי ומעוצב שמוכר כל מה שנמצא בו – בגדי יד-שניה, עציצי נוי שמכינה עופר בעלת החנות, נעליים בעיצובה של אחותה וכל דבר שנמצא שם. עופר פתחה את החנות יחד עם תקופה חדשה בחייה בה חזרה לגור בקיבוץ בו גדלה ועזבה את עבודתה בתור מורה. זה מרגש לראות נשים מגשימות את החלום שלהן, בכל גיל. וכמו שהתאהבתי בחנות של עופר, התאהבתי גם בעופר עצמה.

את המכנסיים הקצרים רכשתי בסשן סטיילינג עם דניאל המהממת. דניאל הגיעה לארץ לפני 5 שנים מארה”ב והסטודיו שלה, dressed.by.danielle,  נמצא בביתה שבהרצליה. כשמדדתי אותן הן נראו עליי נורא! כשבאתי להוריד דניאל עצרה אותי, סידרה אותן מעט והרימה – פתאום הן נראו שונה לגמרי, ממש כמו בתמונה. אני זוכרת את הסיפור הקטנטן הזה כי זה אחד הרגעים שהזכירו לי שהרבה פעמים כדאי וצריך למדוד. ומה שכיף בסשן של דניאל, זה שהוא אישי ויש בו מספיק זמן לנסות, ללבוש, להוריד, למדוד שוב, להתלבט ולהחליט החלטה שקולה. יש מקום לתת כבוד לבגדים ולא לקנות אותם “על הדרך”.

הסנדלים הכיפיות האלו נקנו בצ’לסי. מצד אחד כל כך טרנדיות (מילה מאוד מעצבנת מבחינתי), ומצד שני כל כך על-זמניות. אני יכולה לחשוב על כל כך הרבה סיטואציות בהן אני נועלת אותן – יציאה עם חברות, דייט במסעדה, יום במשרד או סתם כשאני מסתובבת ברחובות העיר (בעולם מקביל בו אין סגר עכשיו). זו מבחינתי קניה שווה ומושכלת. בכלל יש לי פטיש רציני לנעלי יד-שניה, כי כשאני מוצאת את הזוג הזה שמתאים לי בול – גם במידה וגם בסגנון, אני מרגישה שזה מאצ’ גורלי שכזה שאסור לפספס. ואחרונות חביבות – משקפי שמש שקניתי ב”מלימונים ללימונדה” באחד הסיורים שלי. אני מתה על אקססוריז באופן כללי ואני חושבת שמי שמתקשה לקנות יד-שניה ממש יכולה להתחיל בזה.

נהנית מהכתבה? מוזמנת לשתף >>

Share on email
Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on twitter
Share on facebook

1 thought on “הצצה לארון של: אור בן-עמי”

Leave a Comment

אולי תרצי לקרוא גם...